Ako sa zbavíť pliesni na stenách?

Ako sa zbavíť pliesni na stenách?Dôležité je vedieť ako plesne v domácnostiach vznikájú a prísť na príčinu vzniku plesne.

Hlavným dôvodom je zvýšená vlhkosť v domácnosti, ktorá vzniká hlavne po výmene nových plastových okien. Staré netesné drevené okná predsa mali jednu výhodu. Netesnili, a tým umožňovali bežne vzniknutej vlhkosti, ktorá vzniká v domácnosti pri varení, praní, sprchovaní, či sušení prádla, aby sa odparila.
Dokonalé utesnenie domácnosti novými oknami je dobrá investícia, no treba si uvedomiť, že nadbytočná voda sa zráža v najchladnejších miestach izieb a spôsobuje rast plesní.

Ďalšou príčinou môže byť vznik tepelných mostov, resp. stret teplej a chladnej steny, kedy dochádza k zvýšeniu relatívnej vlhkosti a tým pádom k rastu plesní
Plesne sa objavujú pozvoľne, najprv ako malé fľaky, ktoré v priaznivých podmienkach rastú ,ďalej sa šíria a zaberajú väčšie časti stien, hlavne pri oknách, za nábytkom, v kútoch. V určitom štádiu ich vývoja uvoľňujú spóry do ovzdušia. Preto je veľmi dôležité, aby ste plesne nikdy nečistili ani neškrabali, pretože spóry sa ešte viac uvoľnia a rozšíria po celej domácnosti.
Naša firma EcoDampf je špecialista na odstraňovanie pliésni s certifikovaným prístrojom BEAM EVOLUTION S+ 
BEAM EVOLUTION S+ je certifikovaný HACCP certifikátom . Bližšie info na našej web stránke pod REFERENCIE.

Napíšte nám

* - povinné položky

overovací kód

Ďalšie články

1 2 >