Samočistiaci trik našich babičiek

Samočistiaci trik našich babičiek

Stačí len posypať koberec vlhkou soľou a nechať asi 60 minút pôsobiť. Počas tohoto času soľ, ktorá postupne schne do seba nasaje nečistoty, stačí už len dobre vysať a koberec bude žiariť čistotou ako nový!

Koberec sa rozžiari  a bude voňať celý byt– do šálky so sódou bikarbónou pridajte 20 kvapiek esenciálneho oleja  Zamiešajte, nechajte pár hodín postáť, aby sa látky dobre spojili, a potom práškom posypte celý koberec. Opäť nechajte pôsobiť (pokojne aj celú noc) a potom prášok povysávajte. Budete žasnúť tým skvelým výsledkom.

Ocot
20 ml obyčajného octu rozpustite v 1 litri vody. Do roztoku namočte čistú handru, vykrútajte a koberec pretrite. Počkajte 20 minút a potom pretrieme koberec suchým handrou a vysajeme. Táto metóda je výborná na svetlé koberce.

Ako na konkrétne škvrny

Škvrna od atramentu – na škvrnu čo najskôr položíme handričku namočenú v horúcom mlieku, necháme pôsobiť a potom dobre vyčistíme.

Škvrny od zelenej zeleniny – špenát, šalát a iná zelená zelenina : jednoducho stačí potrieť rozkrojeným zemiakom a a potom vyčistíme gélom na holenie.

Škvrny od lepidla idú dole najlepšie acetónom, ale je potrebné najskôr otestovať, či nepustí aj farba.

Na škvrny od vajec je najlepšia octová voda.

Škvrny od kávy hneď polejte trochou minerálky, chvíľku nechajte pôsobiť a potom zotrite. Ak na mieste ostal fliačik, vyčistite ho liehom.

Škvrny od čokolády idú najlepšie dole týmto roztokom: zmiešajte žĺtok, naneste na škvrnu a nechajte pôsobiť aspoň pár minút. Potom dobre vyčistitie teplou vodou.

Škvrny od vosku: Na miesto položíme savý papier a prežehlíme. Žehlíme, až kým sa celý vosk neprisaje na papier.

Ak máte problém so zápachom koberca od domácich miláčikov a chcete, aby vám koberec a aj celá miestnosť pekne voňala, nasypte na celý povrch zmes sódy a 1 bal. vanilkového cukru. Nechajte pôsobiť a potom jednoducho vysajte.


Napíšte nám

* - povinné položky

overovací kód

Ďalšie články

1 2 >