O nás

EcoDampf je dynamicky rozvíjajúca sa spoločnosť. Vznikla v r. 2011 v nemeckom meste Ingolstadt a bola založená s cieľom poskytovať kvalitné služby zamerané na čistenie gastronomických prevádzok, penziónov, hotelov, Fitness a Wellness centier, zdravotníckych zariadení, obchodných centier, dopravných prostriedkov a aj Vašich domácností.

Špecializujeme sa na čistiace práce rôznych druhov a povrchov – tepujeme, čistíme parou, aj v kombinácii s HACCP certifikovanými prípravkami, čistíme hlavne ekologicky a v interiéri taktiež aj antialergicky. Naším hlavným cieľom je spokojnosť klienta a nadviazanie následnej dlhodobej spolupráce. Naše služby sú založené na osobnom prístupe, v súčinnosti so strojovým a technologickým vybavením špičkovej nemeckej firmy Kärcher a Beam.
                          
                                   

TEPOVANIE A ČISTENIE KOBERCOV, SEDAČIEK A MATRACOV
POPRAD - KEŽMAROK - VYSOKÉ TATRY

Profesionálne čistenie a tepovanie domácností, firiem a kancelárskych priestorov v Poprade a okolí.
Pracujeme ako cez týždeň, tak i cez víkendy!


Para je prirodzená a dôkladná

Jednoducho, biologicky čisto a ekologicky: Parné čistenie je najprirodzenejším spôsobom čistenia – a tým ideálnou alternatívou k bežnému upratovaniu. Možnosti využitia sú rôznorodé a okrem čistenia vám para vynikajúco poslúži aj na dezinfekciu.

Ako parné čistenie uľahčuje náš život.

Dávno predtým, ako človek začal premýšľať o čistote, vznikla na zemi – v sopkách a gejzíroch – vodná para. Avšak až po roku 1700 dozrel čas na praktické využite sily z vodnej pary. Vyslovene moderným praktickým využitím vodnej pary je parné čistenie.

Prečo je čistenie parou ekologické?

Celkom jasne: Čistenie parou je čistenie bez chémie. Už samotné spojenie parnej sily a teploty uvoľní najnepoddajnejšie znečistenie a čistiaci prostriedok sa stáva nadbytočným. Šetrí sa tým základ nášho života – voda, ale aj naša domáca pokladňa.

Parné čistenie odľahčuje prírodu a prírodné zdroje aj v inom ohľade: Odpadá tak napríklad likvidácia obalového materiálu z čistiacich prostriedkov – čo vo výslednom efekte šetrí energiu a suroviny.

Voda je navyše ako čistiaca para veľmi úsporná: Už z jedného litra normálnej vody z vodovodu získame okolo 1 700 litrov pary! To postačí na asi 20-minútové parné čistenie – čo je dosť na kompletné vyčistenie menšieho bytu. A keďže je prúd potrebný iba na nahriatie, udrží sa jeho spotreba taktiež v medziach.

Prečo má para tak vysoký čistiaci účinok?

Tajomstvo čistiacej pary spočíva v kombinácii parného rázu a teploty. Špina sa tým nielenže ľahšie uvoľní, ale oveľa jednoduchšie dosiahnete aj na ťažko prístupné miesta, čím je čistenie dôkladnejšie. A to úplne bez chémie! V jednotlivých prípadoch môžete uvoľňovaciu silu pary podporiť aj mechanickým pôsobením, napríklad pomocou kefky alebo utierky.
Mimochodom: Keďže sa voda pri premene na paru demineralizuje, nezanecháva vodná para zvyšky vodného kameňa ani šmuhy.

Prečo ide mnohé s parou rýchlejšie a jednoduchšie?

Para má tempo. Práve nepoddajnú a mastnú špinu para v priebehu niekoľkých sekúnd rozpustí a uvoľní. Zdĺhavé drhnutie nie je vo väčšine prípadov potrebné.
Veď sami dobre viete že ako veľa času ušetríte pri žehlení, pretože po prvé nemusíte bielizeň vďaka pare zvlášť navlhčiť, po druhé je oblečenie vyhladené oveľa rýchlejšie.

Dobre vedieť:

Parný čistič BEAM Blue Evolutions spĺňa všetky bezpečnostné normy. Dokazujú to certifikácie TÜV.
A čo je najdôležitejšie je jeho HACCP certifikácia.

6 dobrých dôvodov pre čistenie parou:

  • Para čistí ekologicky – bez čistiacich prostriedkov a s nízkou spotrebou vody.

  • Para čistí hygienicky čisto – aj na ťažko prístupných miestach.

  • Para čistí bez námahy – bez drhnutia a leštenia.

  • Para čistí zdravšie – bez čistiacich prostriedkov.

  • Para má všestranné využitie – na čistenie kuchyne, kúpeľne alebo okien, ako aj na leštenie a ošetrovanie textílií.

  • Para šetrí čas – pretože čistenie ide rýchlejšie.