Dokonale čisté koberce aj vo vašej kancelárii

Dokonale čisté koberce aj vo vašej kanceláriiKoberec vie pekne zútulniť miestnosť, kde trávite čas. Aj pracovné prostredie kancelárií sa nezaobíde bez kobercov rôznych kvalít a prevedení. Možno sa odlišujú materiálom a dizajnom, ale rozdiel by ste nenašli. Skrátka nový aj starší druh koberca je na tom rovnako, čo sa týka nečistôt z oblečenia, obuvi, zvierat alebo infiltrácia dverami a oknami.

Pravidelná a hĺbková starostlivosť o koberce

Až tisíce mikroorganizmov by ste napočítali na štvorcovom centimetri koberca. Raz za čas je dobré praktizovať mokré čistenie kobercov. Pravidelne nečistoty odstraňujte suchým vysávaním. Najkrajšie kancelárie si obstarávajú profesionálne čistiace alebo tepovacie firmy, ktoré majú dostatok potrebných prípravkov na čistiacich a strojov, ktoré všetko zvládnu hravo a bez poškodenia. Hoci hĺbkové vyčistenie kobercov postačí tak dvakrát až trikrát za rok, suché vysávanie kobercov je nutné minimálne raz týždenne. Pracujete v kancelárii, kde sa dvere pretrhnú a denne prijmete niekoľko desiatok klientov? Určite od nich nečakáte prezúvanie do domácej obuvi, a tak je suché vysávanie nevyhnutné prakticky denne.

Čistenie kobercov suchou cestou

Suché čistenie kobercov vykonávajú špecializované firmy priamo doma, v kancelárii alebo u klientov. Upratovanie kancelárií väčšinou nevyžaduje odvoz koberce a za použitia výkonných strojov sa vykoná potrebné odstránenie nečistôt z koberca a iných druhov podláh na mieste. Medzi ekologicky šetrné spôsoby hĺbkového čistenia kobercov sa radí suché penové čistenie. Efektívne pôsobí na rôzne druhy kobercov - záťažové, s krátkym chlpom, umelé, z kombinovaného materiálu, vlnené, perzské, hodvábne, velúrové, syntetické apod. Nie je problém zvládnuť malé i väčšie plochy bez použitia vody a chémie. Všetku činnosť preberie kvalitné vákuový extraktor so suchou penou. Okamžite po čistení sa suchá pena odsáva s zbiera strojom. Koberec bude aj príjemne voňať a budete si istí, že plesne a vlhkosť vám dajú pokoj. Vďaka suchej pene sa zredukujú prachové a zvieracie alergény, roztoče, plesne.

Napíšte nám

* - povinné položky

overovací kód

Ďalšie články

1 2 >